It is currently Sun Nov 19, 2017 12:02 pm


FA Cup 2016-7

Talk about the Boro, or infact anything else football related
  • Author
  • Message
Offline
User avatar

Capybara

Scott McDonald

  • Posts: 684

FA Cup 2016-7

PostFri Jul 08, 2016 2:41 pm

Here's the draw for the Extra Preliminary Round, to be played on weekend of August 6:

1 Ashington v Nelson
2 Heaton Stannington v West Auckland Town
3 Harrogate Railway Athletic v Albion Sports
4 Easington Colliery v Northallerton Town
5 West Allotment Celtic v Consett
6 Shildon v Bedlington Terriers
7 Seaham Red Star v Morpeth Town
8 Thornaby v Bishop Auckland
9 Liversedge v Guisborough Town
10 North Shields v Jarrow Roofing Boldon CA
11 Bridlington Town v Silsden
12 Newcastle Benfield v Thackley
13 Whitley Bay v Norton & Stockton Ancients
14 Chester-Le-Street Town v Garforth Town
15 Sunderland Ryhope CW v Pickering Town
16 Padiham v Team Northumbria
17 Marske United v South Shields
18 Penrith v Sunderland RCA
19 Washington v Newton Aycliffe
20 Durham City v Billingham Synthonia
21 Barnoldswick Town v Dunston UTS
22 Armthorpe Welfare v Handsworth Parramore
23 Maltby Main v Squires Gate
24 Penistone Church v Cheadle Town
25 Alsager Town v Barton Town Old Boys
26 Pontefract Collieries v Runcorn Town
27 Parkgate v Irlam
28 Maine Road v Nostell MW
29 Congleton Town v New Mills
30 West Didsbury & Chorlton v AFC Liverpool
31 Hemsworth MW v Runcorn Linnets
32 AFC Blackpool v Ashton Athletic
33 Atherton Collieries v Bacup Borough
34 AFC Emley v Athersley Recreation
35 AFC Darwen v Cammell Laird 1907
36 Abbey Hey v Bootle
37 1874 Northwich v Barnton
38 Worksop Town v Hallam
39 Staveley MW v Winsford United
40 Lichfield City v Wolverhampton Casuals
41 Haughmond v Alvechurch
42 AFC Bridgnorth v Boldmere St Michaels
43 Heath Hayes v Bromsgrove Sporting
44 Coleshill Town v Cradley Town
45 Brocton v Walsall Wood
46 Lye Town v AFC Wulfrunians
47 Sporting Khalsa v Hanley Town
48 Tividale v Wolverhampton SC
49 Coventry Sphinx v Highgate United
50 Stourport Swifts v Westfields
51 Coventry United v Shawbury United
52 Dudley Sports v Nuneaton Griff
53 Malvern Town v Rocester
54 Brigg Town v Clipstone
55 Oadby Town v Long Eaton United
56 Loughborough University v Shirebrook Town
57 Bottesford Town v Radford
58 South Normanton Atheltic v Aylestone Park
59 Shepshed Dynamo v AFC Mansfield
60 Hinckley v Heanor Town
61 Blaby & Whetstone Athletic v St Andrews
62 Leicester Nirvana v Dunkirk
63 Anstey Nomads v Harborough Town
64 Retford United v Leicester Road
65 Ashby Ivanhoe v Quorn
66 Bardon Hill v Kirby Muxloe
67 Rainworth MW v Cleethorpes Town
68 Holbeach United v Swaffham Town
69 Boston Town v Wisbech Town
70 Kirkley & Pakefield v Walsham Le Willows
71 Peterborough Sports v Gorleston
72 Harrowby United v Thetford Town
73 Yaxley v Huntingdon Town
74 Ely City v Deeping Rangers
75 Fakenham Town v Sleaford Town
76 Godmanchester Rovers v Great Yarmouth Town
77 Eynesbury Rovers v Peterborough Northern Star
78 Haverhill Rovers v Hertford Town
79 Redbridge v Waltham Forest
80 Brantham Athletic v Hadley
81 Enfield 1893 v Tower Hamlets
82 FC Clacton v Eton Manor
83 Sporting Bengal United v Ipswich Wanderers
84 Wivenhoe Town v Hullbridge Sports
85 Barkingside v Hadleigh United
86 Whitton United v Basildon United
87 London Bari v Clapton
88 Barking v Takeley
89 Sawbridgeworth Town v Southend Manor
90 Stanway Rovers v FC Romania
91 Ilford v Burnham Ramblers
92 FC Broxbourne Borough v Felixstowe & Walton United
93 Halstead Town v Newmarket Town
94 St Margaretsbury v Long Melford
95 Hoddesdon Town v Stansted
96 Saffron Walden Town v Mildenhall Town
97 Edgware Town v Holmer Green
98 Flackwell Heath v Baldock Town
99 Crawley Green v Rothwell Corinthians
100 London Tigers v Sun Sports
101 Leighton Town v Northampton Sileby Rangers
102 Tring Athletic v Desborough Town
103 Wellingborough Town v Stotfold
104 Burnham v Oxhey Jets
105 Cogenhoe United v Berkhamsted
106 Bedford v Welwyn Garden City
107 Cockfosters v Harpenden Town
108 Newport Pagnell Town v Biggleswade United
109 Wembley v Daventry Town
110 Harefield United v Northampton On Chenecks
111 Leverstock Green v London Colney
112 Ascot United v Milton United
113 Abingdon United v AFC Hayes
114 Thame United v Abbey Rangers
115 Binfield v North Greenford United
116 Thatcham Town v Bracknell Town
117 Spelthorne Sports v Hartley Wintney
118 Carterton v Highmoor Ibis
119 Camberley Town v Cove
120 Chertsey Town v Hook Norton
121 Brimscombe & Thrupp v Henley Town
122 Longlevens v Bedfont & Feltham
123 Bedfont Sports v Windsor
124 Ardley United v Tuffley Rovers
125 Highworth Town v Tadley Calleva
126 Andover Town v Royal Wootton Bassett
127 Hanworth Villa v Knaphill
128 Fairford Town v CB Hounslow United
129 Horsham YMCA v Hollands & Blair
130 Sevenoaks Town v Sporting Club Thamesmead
131 Holmesdale v Haywards Heath Town
132 Chessington & Hook United v Wick
133 Littlehampton Town v Pagham
134 Hailsham Town v Crawley Down Gatwick
135 Beckenham Town v Lancing
136 Colliers Wood United v AFC Croydon Athletic
137 Croydon v AFC Uckfield Town
138 Epsom & Ewell v Gravesham Borough
139 Erith & Belvedere v Loxwood
140 Deal Town v Banstead Athletic
141 Peacehaven & Telscombe v Lordswood
142 Tunbridge Wells v Eastbourne United
143 Newhaven v Rochester United
144 Mile Oak v Guildford City
145 Bridon Ropes v Canterbury City
146 Raynes Park Vale v Eastbourne Town
147 Worthing United v Shoreham
148 East Preston v Horley Town
149 Whitstable Town v Oakwood
150 Southwick v Cray Valley (PM)
151 Crowborough Athletic v Farnham Town
152 Redhill v St Francis Rangers
153 Sheppey United v Badshot Lea
154 Ashford United v Corinthian
155 Erith Town v Sutton Common Rovers
156 Westfield v Walton & Hersham
157 Arundel v Chichester City
158 Moneyfields v Christchurch
159 Sholing v Bournemouth
160 Bemerton Heath Harlequins v Keynsham Town
161 Cadbury Heath v Folland Sports
162 Hengrove Athletic v Verwood Town
163 Oldland Abbotonians v Newport (IW)
164 Lydney Town v Team Solent
165 Lymington Town v Hamworthy United
166 Bradford Town v Fareham Town
167 Whitchurch United v Cribbs
168 Brockenhurst v Laverstock & Ford
169 United Services Portsmouth v Melksham Town
170 Odd Down v Longwell Green Sports
171 Sherborne Town v Amesbury Town
172 Bashley v Horndean
173 Cowes Sports v Brislington
174 Fawley v AFC Portchester
175 Bridport v Alresford Town
176 Blackfield & Langley v Hallen
177 Bristol Manor Farm v Gillingham Town
178 Welton Rovers v Bitton
179 AFC St Austell v Street
180 Clevedon Town v Ashton & Backwell United
181 Wells City v Portishead Town
182 Shepton Mallet v Willand Rovers
183 Buckland Athletic v Plymouth Parkway
184 Bodmin Town v Cheddar
Offline

TeessideCleveland

Jeremie Aliadiere

  • Posts: 63

Re: FA Cup 2016-7

PostSun Sep 25, 2016 8:28 pm

Still waiting for all the results capybara....the suspense is killing me
Offline
User avatar

Capybara

Scott McDonald

  • Posts: 684

Re: FA Cup 2016-7

PostFri Sep 30, 2016 6:58 pm

3rd qualifying round tomorrow. Hoping for a Hereford FC win at Tonbridge Angels, where I'd be if it wasn't for Wet Spam.

Return to Boro & Football Chat

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron